CHP’li Şevkin: Kadınlar üzerinden kirli siyaset yapılıyor..detaylar burada

  • 4 Days ago
  • 0

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun haksız, hukuksuz tek şekilde karar aldığını ve yasaklı duyuru edildiğini anımsadan Dr. Şevkin, “Bu karar zamani siyasi tarihimizde kara tek iz olarak yerini alacaktır. Yapılan haklar eliyle siyasi tek suikasttır” diye konuştu.

“HUKUKSUZ ANLAYIŞIN İZLERİNİ SİLECEĞİZ”

Kadına baz alinarak şiddetin konuşulduğu günlerde, tek kadın siyasetçiye yapılanın onay edilemeyeceğini belirten Dr. Şevkin, “Neredeyse yedi sekiz sene evvel atmış olduğu tweetler üzerinden bu cezanın verilmesi Sahiden tek haklar skandalı olarak tarihte yerini alacak. Ama heyecan etmeyin hukukun üstünlüğünün sağlandığı, herkesin huzurlu tek nefes alacağı tek Türkiye’yi biz kurgulayacağız. Canan Başkanımızın yanındayız, Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir. Bu ülkede hukuksuz tek anlayışın bütün izlerini silene civarindan kadın mücadelesi ayni ritimde devam edecek” dedi.

“İKTİDAR HERKESİ denetim ALTINA ALMAYA ÇALIŞIYOR”

Sağlık hizmetlerinin hekimiyle, hemşiresiyle, eczacısı ve sağlık çalışanlarıyla tek bütün olduğunu belirten Dr. Şevkin, “Atanamayan on binlerce sağlık memuru, sağlıkçı, sağlık çalışanı varken bu adaletin sağlanması çok hatri sayilir büyüklükte önem taşımaktadır. Teşhis ve tedaviye dönük olarak sağlıkta cezai sorumlulukların saptanmasında tek bilirkişilik düşünülüyorsa siyasi ve bürokratik saiklerden ayrı, özerk tek müessesenin netlikle olması gereklidir. İktidar herkesi, her kesimi denetim altına alma gayretlerini sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.

“KADINLAR ÜZERİNDEN KİRLİ SİYASET YAPILIYOR”

İktidarın “Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu”, “İstanbul Sözleşmesi”, “Kadınların kuvvetli olması” benzeri hiç tek konuya tahammülü olmadığını ifade eden Dr. Şevkin, “Fikirleriyle, yasama nazar açısıyla, toplumu bütünleştirici, kucaklayıcı yapısıyla öne çıkması koşul olan kadınların cinsiyeti üzerinden, giyim kuşamı üzerinden kirli politika yapmaya ayni ritimde devam ediyorsunuz” diye konuştu.

Türkiye’de siyasette, ekonomide, iş yaşamında, sporda, sanatta; hayatın her alanında kadınların dahada çok yer alması koşul olan tek konumda olduğuna dikkat çeken ama kadınların hayatın her alanında şiddet gördüğünü, dövüldüğünü, yargılandığını, öldürüldüğünü, tacize, tecavüze uğradığını söyleyen Dr. Şevkin, “Hakkı hukuku, adaleti müdafaa eden kadınlar da maalesef, zindanlara atılıyor” dedi.

“KADIN, META OLARAK GÖRÜLEMEZ”

Kadını tek meta olarak gören anlayış nedeniyle, İstanbul Sözleşmesi’nin tek gece yarısı ansızın ve tek taraflı feshedilmesinin Türkiye’de tertemiz ve derin yaralar açtığını kaydeden CHP’li Dr. Şevkin, şunları söyledi:

“Sadece geçtiğimiz sene 367 kadın öldürüldü. Bunu tek rakam olarak dile getirmekten her vakit zûl duyuyorum. Her birinin arkasında tek hayat, tek yaşanmışlık ve tek hikâye var; bu sizi hiç etkilemiyor mu? Türkiye, ne yazık ki kadınları ve çocukları koruyamıyor. Kadınlar artık bırakın gece dışarı çıkmayı gündüz dahi dışarıya çıkmaktan çekinir oldular çünkü her tarafta selfie terörüyle de karşı karşıyalar. Bu kutuplaşma ortamında, maalesef, Hükûmetin içten tek çalışmasından laf etmek mümkün değil.

‘Kadın istediği benzeri giyinemez. al ruj süremez. Kadın kahkaha atamaz. Kadının yeri evidir. Her üniversite kadını iş bulmak zorunda değildir. İş arayan kadınlar işsizlik oranını yükseltiyor.’ benzeri Absürt sapan anlayışlar kadını amaç hâline getirmektedir. Katilleri uzakta aramaya neden yok. Çekin artık kadınların üzerinden elinizi! Yeter artık, siyasete malzeme etmeyin! Bırakın kadınlarla uğraşmayı! Çirkin siyasetinizle Türkiye’yi karanlığa sürüklüyorsunuz. Yeter artık, yeter! Yeter artık! nihayet sözüm şudur: Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır.”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betcup