Kamerasız ve tuşlu telefonlara rağbet patladı! Telefonculardaki stoklar neredeyse tükendi..detaylar burada

  • 1 year ago
  • 0

Son senelerde teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonların kullanımının artmasının ardından, kamerasız ve tuşlu telefonlar rafa kaldırıldı. Ancak, nihayet vakitte Genelkurmay Başkanlığı tarafından duyuru edilen kısmi telefon kullanımına baz alinarak destur verilmesiyle alakalı kararın derhal peşinden rafa kaldırılan tuşlu telefonlara alakayı artırdı. Bir hayli kişi askere gidecek yakını amaciyla tuşlu telefonlara tekrar alaka göstermeye başladı. Askerde kullanmak isteyenlerin yanı sıra Bir takım kişiler ise nostalji amaciyla veyahut şarj geçerliligi dahada uzunca olduğu amaciyla eskiye dönüş yaparak tuşlu telefon kullanmaya başladı.

“STOKLARIMIZ TÜKENDİ”

Tuşlu telefonlara baz alinarak rağbetin arttığını ve stoklarının tükendiğini laf eden telefon satıcısı ve tamircisi Hasan Atmaca, “İnsanlar şu vakit dokunmatik telefonlar kullanıyor, ama TSK’nın tuşlu telefona destur vermesiyle eskiye dönüş oldu. nihayet aylarda tuşlu telefonlara çok fazla rağbet arttı. Öyle ki tek zamanlar yüzlerce var olan tuşlu telefon stoğumuz dahi tükendi. Elimizde bulunan tuşlu telefonları 100 ile 200 Lira arasında fiyatlara satıyoruz. Bu tuşlu telefonları Bir takım yurttaslar alaka duydukları ve nostaljik olduğu amaciyla de seçenek ediyorlar. Tuşlu telefonlar aynı zamanda şarj geçerliligi uzunca olduğu amaciyla de rağbet görüyor” diye konuştu.

“DAHA AZ ARIZALANIYOR VE ŞARJI uzunca GİDİYOR”

Şarjı uzunca ömürlü olduğu ve az bozukluk verdiği amaciyla tuşlu telefon kullandığını belirten Serdar Bahri ise, “Ben tuşlu telefon kullanıyorum. Bu telefonlar nostaljik olduğu amaciyla alakamı çekiyor. dahada az bozukluk veriyor, bataryası dahada uzunca gidiyor. nihayet süreçte nostaljiyi yaşamak yerine tuşlu telefon kullanmaya başladım” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Mustafa KANLI

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betcup