Marmaris’te yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor

  • 12 Days ago
  • 0

Marmaris’e takriben 15 kilometre uzaktaki Değirmenyanı semtinde haneler ve bahçeler sular altında kaldı. Değirmenyanı’nda mobilya dükkanı var olan Bahri Durgun, mağazadaki mallarını kurtarmak amaciyla giderken derhal hemen canından oluyordu. Dükksnını su bastığını öğrenen Bahri Dursun arabası ile yolda ilerler iken kestirme diye dereye kaçtı. Civarda hazır bulunan belediye ekipleri tarafından evvel müdahale edilen Bahri Durgun kazayı yara almadan atlattı. Aynı mahallede yaşayan başka tek yurttaş aracı ile talihsiz kaza yapan arabayı çıkarmaya yardım etti.
Bahri Durgun, “İnsanların evlerini sular bastı, benim de dükkanımda mallarım zarar gördü diye acele ile haneden çıktım yollar diye buraya saptım olanlar oldu canımız sağolsun ‘’ dedi.

Mahalle sakinleri ise, ‘Bu altyapı meselesi değil doğa biz insanlardan intikam alıyor” dediler.
Marmaris’e takriben 40 kilometre mesafede var olan Bozburun semtinde ise ani çok hanede ve resmi kurumlarda su baskını oldu ama Bozburun mahallesi muhtarı Duran Güleç ‘’ şimdilik tek mesele görünmüyor, ama erken belli olur” diye tek İzah yaptı.

Mahallelerde kısa süreli elektirk kesintileri ise yurttaşları korkuttu. Sabaha civarindan ayni ritimde devam edecek yağmurdan hasarsız ve vatandaşların en sıhhatli şekilde çıkması amaciyla belediye nin bütün birimleri teyakkuz seklinde bekliyor.
Sabah saatlerinden bu yana metrekareye 150 kilogram yağışın düştüğü Marmaris’te menfi sema şartlarından tek vakit dahada ayni ritimde devam etmesi bekleniyor.
Güldemet Kızıl
 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir