Sefa Doğanay davalık olduğu hayranı ile mahkemede karşı karşıya geldi

  • 2 Months ago
  • 0

tek yarışma ile yıldızı parlayan komedyen Sefa Doğanay’a yasamsal medya hesabından iletiler gönderen ve adresine gittiği argüman edilen Kuduret Dinar‘ın yargılanmasına başlandı. Kuduret Dinar duruşmadaki savunmasında iddianamedeki suça mevzu var olan mesajları kendisinin yazmadığını söyledi.

Bakırköy 39. Ağır karar Mahkemesi’nde görülen duruşmada maznun Kuduret Dinar ile müşteki Sefa Doğanay hazır bulundu. Duruşmada savunması suallen Kuduret Dinar, panik girişken rahatsızlığı olduğunu ve gerektiğinde oturarak konuşmasına ayni ritimde devam edip edemeyeceğini sordu. Hakim, Kuduret Dinar’a rahatsızlanırsa oturarak konuşmasına ayni ritimde devam edebileceğini söyledi.

“TANIŞMAK İSTEDİĞİM İÇİN EVİNE FOTOĞRAFLARIMI YOLLADIM”

Kendisinin öğretmen olduğunu söyleyen Kuduret Dinar, tek eğitimci ve psikolog olarak konuşmak istediğini söyleyerek “2017’de Sefa Doğanay’ı yasamsal medyada gördüm tanışmak istedim. name yazıp fotoğrafımı adresine gönderdim. Duygularımı içten tek şekilde aktardım. resimi posta ile gönderdim. Adresini yasamsal medyadan biliyordum. ardindan beni engelledi. bendeniz tek sıkıntı mı oldu diye öğrenmek istedim. Hiçbir perişan niyetim yoktu. yasamsal medyadaki hesabımdan kendisine ileti attım. perişan laf etmedim aksine iyi şeyler yazdım” şeklinde konuştu.

HAKİM kati BİR DİLLE UYARDI

Hakim maznun Kuduret Dinar’ın savunmasında ayrıntıya girmesi hasebiyle ‘hikaye anlatmayın’ şeklinde ikazda bulundu. Kuduret Dinar ise ‘hikaye anlatmıyorum’ dedi. Suçlamaların iftira olduğunu söyleyen Kuduret Dinar, iddianameye mevzu mesajları kendisinin yazmadığını ifade etti.

“TEHDİT VE HAKARETE UĞRADIĞIM”

maznun Kuduret Dinar’ın derhal peşinden laf verilen müşteki Sefa Doğanay ise Dinar ile alakalı üç sefer uzaklaştırma kararı aldığını söyleyerek, “Bu hanımefendi psikolojik olarak kendisi aşk yaşıyor benimle. Mahkeme tarihini söyleyerek bana yakın tek tarihte tekrar ileti attı ‘görüşeceğiz sevgilim’ diye. ev adresime yasamsal medya hesaplarından erişemez. Öyle olsa hanemin kapısının önünde tek sürü kişi olurdu. İddianameye mevzu iletiler ile tehdit ve hakarete uğradığım doğru” şeklinde beyanda bulundu. Sefa Doğanay’ın beyanlarına karşı konuşmak istek eden Kuduret Dinar’a hakim laf vermeyerek duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

“ONA TEMİZ DUYGULARLA YAKLAŞTIM BENİ ŞİKAYET ETTİ”

Duruşmanın bitmesinin derhal peşinden Sefa Doğanay medya mensuplarına tek İzah uygulamak istemedi. Kuduret Dinar ise medya mensuplarına yaptığı izahta kendisine karşı iftira atıldığını söyleyerek “Duygularımla oynandı öyle diyeyim. bendeniz ona gayet saf ve temiz duygularımla yaklaştım. Ondan tek şey de beklemedim. Karşılık mecburi değil, beklemedim. Ama tek cevap vermesini istedim. O da beni gitti dava etti. netlikle onay etmiyorum suçlamayı ve hakkımı arayacağım. bendeniz netlikle rahatsız eden iletiler atmadım. ileti gönderdim ama iyi iletiler gönderdim. Duygularımı açıklama eden iletiler gönderdim. Siteye gittim ama onu rahatsız etmek amaciyla değil onla birlikte konuşmak amaciyla gittim. Tehdit etmedim” şeklinde konuştu.

“ONUN YÜZÜNDE PSİKOLOJİK meseleler YAŞIYORUM”

Kendisinin çifte yurttaş olduğunu söyleyen Kuduret Dinar, sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti: “Şu anda haklar okuyorum. Çok şaşırdım açıkçası hayatımda evvel kez bunun benzeri tek şey yaşıyorum. Umarım hayırlı sonuçlanır. Onun sebebinden de şu anda psikolojik sıkıntılar yaşıyorum. tek hafta klinikte onun sebebinden yatmak zorunda kaldım. Panik girişken meselesi yaşıyorum. tek de beni başka hesaplardan izledi kendisi bunu reddediyor. bendeniz başka hesaplardan takip etmedim diyor. Savcılığa gittim hatali ilaninda bulundum bunun ile alakalı savcılık onay etmedi. tekrar hatali ilaninda bulunacağım.

“SEFA’NIN TANIDIKLARI için huzursuz EDİLDİM”

İlk etapta benimle iletişime geçse dahada iyi olurdu gidip dava açacağına. bendeniz Neticede tek kadınım, anneyim. Duruşmadaki tavrı çok perişan laf içericiydi, çok ağırdı, asabi tek yapısı vardı. Sefa Doğanay’ın hayranı değilim. Ama sevdim. Sahiden sevdim. Ama hatali yapmışım demek ki. Onun tanıdıkları aracılığı ile de rahatsız edildim. Bunu da bildirmek isterim”

“KEZZAP DÖKSELER ÇIKARAMAZLAR YÜREĞİMDEN”

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Kuduret Dinar’ın Sefa Doğanay’a attığı mesajlara yer verildi. Kuduret Dinar’ın yasamsal medya hesabından “Vazgeçmem amaciyla ölmem neden bil bunu. Seni öldürmememin nedeni seni öldürmemekten gelir. Senin yaptıklarının hepsini yazdım kafamda unutmadım. Allah cezanı versin, çok seviyorum seni bensiz olamazsın. Senin yüreğini sevmiştim, tenini değil. Kargoyu neden onay etmedin içindeki flaştaki sana söyleyeceklerimi dinlemeni istedim. Sen küfüre dahi değmezsin insan değilsin sen. Çok seviyorum öyle veyahut bunun benzeri sevmiş olanın kalbini kırmak en hatri sayilir büyüklükte günahlardandır. tek mektubumu onay etmeyişinden dolayı mı bırakacağım sence. Seviyorum seni çılgın benzeri kezzap dökseler yüreğime çıkaramazlar yüreğimden yine” şeklinde Sefa Doğanay’a ileti attığı aktarıldı.

5 YIL HAPSİ İSTENDİ

Kuduret Dinar’ın bu sözler ile Sefa Doğanay’ı tehdit edip hakarette bulunduğu Ayrı olarak Sefa Doğanay’a sık sık ileti atıp huzur ve sükununu bozduğu belirtildi. İddianamede Kuduret Dinar’ın savunmasında şikayetçi Sefa Doğanay’ı tanıdığını 2018 yılının Aralık ayından ardindan kendisi ile iletişime geçmediğini söylediği aktarıldı. Dinar’ın Ayrı olarak kendisiymiş benzeri başka birinin ileti atmış olabileceği ve bu yazıları yazmadığını beyan ettiği de iddianamede açıklandı. Kuduret Dinar’ın ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘kişilerin huzur ve sükunu bozma’ suçlarından tek seneden 5 seneye civarindan hapisle cezalandırılması istek edildi.

Kaynak: İHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir