AKAM’dan dikkat çeken genel seçim anketi: CHP birinci çıktı

  • 2 Months ago
  • 0

Avrasya halkoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz, Daha önceki başbakan Ahmet Davutoğlu ve Daha önceki Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın kuracağı parti hesaba katılmadan çıkan neticeye göre CHP’nin birinci parti konumunda olduğunu açıkladı.

“BÜYÜK KIRILMA alana GETİRDİ”

“İstanbul seçimlerinde yaşananlar ve haksızlık yapıldığı algısı da çok hatri sayilir büyüklükte kırılma alana getirmiş” diyen Özkiraz, “23 Haziran seçimleri tek genel seçenek olsaydı aynı reaksiyon bütün yurtta oluşacaktı. Hukuksuzluk algısı AK Parti‘nin her yerde oy kaybetmesine neden olmuş” ifadesini kullandı. Özkiraz CHP’nin ardında AK Parti, MHP, HDP ve İyi Parti şeklinde tek sıralama oluştuğunu söyledi.

“İSTANBUL SEÇİMİNİ ÖNGÖRMÜŞTÜK”

Kemal Özkiraz, “Babacan’ın kuracağı parti AK Parti’den 5-6, CHP’den 1-2, MHP’den 1, İyi Parti’den 2, HDP’den ise 0,5 nokta civarindan oy alabilir. Davutoğlu ise Yalnızca AK Parti’den 3-4 nokta civarindan oy alabilir. Bu partiler ile alakalı tespitlerimiz kati değil. Kuruluştan bu yana dahada net şeyler söyleyebiliriz” değerlendirmesini yaptı. Avrasya Araştırma 31 Mart seçimleri döneminden evvel İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun yüzde 42 Binali Yıldırım’ın yüzde 44 oy alacağını öngörmüştü. 23 Haziran’da ise İmamoğlu amaciyla yüzde 53 oy tahmini yapmıştı. Araştırmanın ayrıntılı neticelerini dahada ardindan açıklayacaklarını belirten

Özkiraz’ın, yasamsal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

AKAM'dan dikkat çeken genel seçenek anketi: cumhuriyet milletçe partisi birinci çıktı
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir