Daniel Pancu, tarihi Fenerbahçe maçı hakkında konuştu!

  • 13 Days ago
  • 0

Beşiktaş‘ın efsanevi isimlerinden Daniel Pancu, kara Beyazlılar’ın 2004/05 sezonlarinda Kadıköy’de Fenerbahçe‘yi 43 yenik ettiği mücadelenin nihayet 15 dakikasında kaleye geçerek “Kadıköy Panteri” lakabını almıştı. Şu anda Rapid Bükreş‘in teknik direktörlüğünü yapan 41 yaşında olan Daha önceki futbolcu, ülkesi Romanya’da yayın yapan ProSport televizyonunda katıldığı tek programda tarihi mücadele ile alakalı konuştu. İşte Pancu’nun açıklamaları:

Futbola 9 yaşında Iasi’de başlamıştım. dahada ardindan kasabanın diğer yakasındaki Copou’ya gittim. Orada seçmelere katıldım. Benim benzeri Bir hayli bebek vardı. Yalnızca kati duvar amaciyla tek kontenjan vardı. bendeniz de kaleci olarak seçildim ve takriben 6 ay süresince bu mevkide kaldım. Kalecilikten sıkılınca da takım arkadaşlarımı çalımlamaya başladım.

Açıkçası iyi tek kaleciydim. hemide Beşiktaş ayni vakitte da Rapid Bükreş’te bunu gösterdim. Rapid’deki antrenmanlarımız esnasında kalecilerin sıkıldığını anlarsam onlara frikik kullandırıyor, kaleye de oyuncuları geçiriyorum. Nitekim futbolculuğum döneminde bendeniz de antrenmanlarda kaleye geçiyordum. Rapid’deyken oynadığımız tek hazırlık maçında da kaleye geçmiş ve gol yememiştim. O mücadelesi 2-1 kazanmıştık. 

Meşhur Fenerbahçe maçındaysa Oscar Cordoba al kart görmüştü ve kalecisiz kalmıştık. O sırada benim dışımda Ronaldo ve Ahmed Hassan kaleye geçmek istemişti. dahada sonrasında Sergen Yalçın yanımıza geldi ve ‘Hepinizi idmanda izledim. Pancu dahada iyi.’ dedi. Eldivenleri giydim ve Yalnızca penaltıdan tek gol yedim.

Yunus DİLBER / Fanatik Dış Haberler

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir