Aracınızı sıcaktan nasıl korursunuz?

  • 5 Months ago
  • 0

-Hava sıcaklıkları artıkça araç içinde klima kullanımınız da artacaktır. bu sebeple aracınızın klima gazını yenilemek ve polen filtresini değiştirmek en mühim adım olacaktır.

-Açık alanda var olan otomobiller güneş ışınlarına ve bu ışınların sıcağına maruz kaldığı amaciyla boya koruma, seramik kaplama benzeri uygulamalar aracınızın boya ömrünü uzatacaktır.

-Sıcak havalardan dolayı açık rengarenk camlar araç içindeki sıcaklığın artmasına neden olur. yasal olarak için koyu renkteki cam filmi uygulamaları araç içindeki sıcaklığı azaltacaktır.

-Isınan sema yollarında ısınmasın ve dolayısıyla yolla temas eden lastiklerinde sıcaklıklarının artmasına neden oluyor. Isınan havanın genleşmesini düşünerek lastik sema basınçlarınızın dahada sık denetim edilmesi sürüşünüzü yaz mevsiminde dahada emniyetli kılacaktır. Unutmayın doğru lastik basıncı kıymet sürücü kapısının içindeki tabloda yazar.

-Aracınızın sıcak havalarda performanslı tek şekilde devinim etmesi amaciyla motor suyunu haftada tek denetim edin. Motor suyundaki eksilme motorun hararet yapmasına neden olur.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir