Twitter Fenomen Olma Taktikleri

  • admin
  • 5 Months ago
  • 0Twitter üzerinden fenomen olmak artık önceki zamanlara göre oldukça kolay ve kısa sürede başarabileceğiniz bir durum haline gelmiştir. Önemli olarak sizlere paylaşacağımız konuların en başında düzenli çalışma sergilemeniz gerekmesidir.

Kendinize Özel Karakter Oluşturun

Twitter takipçi sayısına göre fenomenleri takip ediyorsanız eğer göreceğiniz gibi hemen hemen hepsi farklı isimler ve farklı karakterler içerisinde yazılarını paylaşıyorlar. Bunu ince bir düşünce ile algılayabilirsiniz. Bu konuda kendinize bir marka oluşturabileceğinizi düşünün. Kendinizi marka haline getirmeden önce oluşturacağınız karakterde hedef kitlenizin kim olacağını, ne tarz sistem takılacağınızı ve kimlere hitap edeceğinizi belirledikten sonra karakterinizi oluşturmaya başlayın. Tweetlerinizde sadece gırgır yapmayı düşünüyorsanız eğer mizahınızın kuvvetli olması gerekiyor çünkü çalıntı (alıntı) tweetler artık hiç ilgi çekmemektedir.

Takip Edeni Takip Etmeyin

Bu artık çok fazla insanların karşısına çıkan “takip edeni takip ederim” karakterler çok fazla itici bulunmaya başlandı. Bu şekilde takipçinizi arttırmayı düşünmeyin. Bu sadece artık loser kullanıcı olarak adlandırılan pasif hesaplarda kaldı. Bu yöntemi sakın kullanmayın ve kullananlarla irtibat kurmayınız. Hele ki takipçileri çok diye umuda kapılıp fenomenlere dadanıp bu cümleyi kullanırsanız, boşa vakit kaybı ile karşı karşıya gelirsiniz. Bunun yerine Twitter retweet yaparak daha doğru kişilere ulaşabilirsiniz.

Hashtaglere Farklı Bakış Açıları Ekleyin

#Hashtag her zaman en iyi en candır diyebileceğimiz unsurdur. Fakat hashtag kullanımını abartmamak gerekmektedir. Twitter Trend Topic üzerinde bulunan mesajlara özel bir mesajınız yok ise kayıp olup gidersiniz bu yüzden doğru ve etkileyici mesajlar her zaman tercih etmelisiniz.önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir