Tarım İşçisi Çift Cinayetinde 8 Suriyeli Gözaltında: Ceset Fotoğraflarını Aileye Göndermiş

  • 5 Months ago
  • 0

Çorum’un Alaca ilçesinde, 10 Şubat’ta tarım işçisi Yusuf Sezginve eşi Suriye asıllı Fatma Sezgin’in hanelerinde bıçakla öldürülmüş olarak bulundu. Polis, olayla alakalı olarak 8 Suriyeliyi gözaltına aldı.

AİLE MECLİSİNİN KARARIYLA İNFAZ

Sorguya alınan şüphelilerin, cinayetlerin Suriye’deki aile meclisinde alınan infaz kararının derhal peşinden işlendiğini itiraf ettiği öğrenilirken, firari kuşkulu S.D.’nin, ablası Fatma Sezgin ve eniştesi Yusuf Sezgin’in cansız bedenlerini fotoğraflayıp, gsm telefonuyla ailesine gönderdiği öne sürüldü.

Olay, 10 Şubat’ta Alaca kazasi Özhan Mahallesi’nde alana geldi. tarım işçisi olarak çalışmak amaciyla Hatay’dan Alaca’ya gelen Yusuf Sezgin ile eşi Suriye asıllı Fatma Sezgin’in oturdukları haneden gürültüler duyan komşuları, vaziyeti polise bildirdi. İhbar üstüne Haneye gelen zabita ekipleri, evin salonunda kanlar içinde yerde yatan çift ile karşılaştı. sağlık ekiplerince yapılan kontrollerde, vücutlarının çeşitli yerlerinden bıçaklanan çiftin, olay yerinde hayatlarını kaybettikleri belirlendi. Cinayete kurban giden çiftin cansız bedenleri, savcılık incelemesinin derhal peşinden Alaca hükümet Hastanesi morguna kaldırıldı.

8 ŞÜPHELİ YAKALANDI, FİRARİ ŞÜPHELİ ARANIYOR

ev ve etrafında parmak izi çalışması yapan, güvenlik kameralarını da inceleyen zabita ekipleri, cinayet ile irtibatları olabilecekleri düşünülen hepsi Suriyeli var olan şüphelilerden G.D. (35), A.İ. (22), H.A. (21), M.A. (34) ve M.D.’yi (40) Hatay’da, H.E. (22), Z.H. (24) ve M.A.’yı (41) ise İstanbul’da yakalayıp, gözaltına aldı.

Cinayet ofis dedektiflerince mercek altına alınan olayda irtibatı olduğu saptanan firari kuşkulu S.D.’nin de yakalanması amaciyla çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Alaca İlçe güvenlik Müdürlüğü ve Hatay güvenlik Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet ofis ekiplerince tek haftalık ortaklaşa yapılan çalışma sonrası gözaltına alınan şüpheliler, sorgularının derhal peşinden Çorum’da geniş güvenlik önlemleri altında Alaca Adliyesi’ne derhal sevk edildi.

AİLE MECLİSİ İNFAZ KARARI ALMIŞ

Gözaltına alınan şüphelilerden bazıları zabita sorgusunda, olayda öldürülen Fatma Sezgin’in kardeşi S.D. ve yeğenin de bulunduğunu itiraf etti. Çapraz sorguya da alınan şüphelilerden biri ise cinayetlerin Fatma Sezgin’in Suriye’deki ailesince alınan infaz kararının derhal peşinden işlendiğini söyledi. Sorguda başka kuşkulu ise aranan firari kuşkulu S.D.’nin, öldürülen ablası Fatma Sezgin ve eniştesi Yusuf Sezgin’in cansız bedenlerini fotoğraflayıp, WhatsApp üzerinden ailesine ve kardeşlerine gönderdiği de öne sürdü.

ÇOCUKLARI CESETLERİN BAŞINDA BEKLEMİŞ

Öte istikametten çiftin kardeşi S.D. tarafından öldürüldüğü şüphesi üzerinde durulurken, Fatma Sezgin’in dört sene evvel Suriye tebaalı dini nikahlı eşini terk edip geldiği Türkiye’de Yusuf Sezgin’le evlendikleri, bu evlilikten ise iki çocuklarının dünyaya geldiği öğrenildi.

Cinayet işlenen evde, çiftin çocuklarının da dehşet anlarına uykuya daldıkları sırada şahit olduğu, öldürülen anne adayi ve babalarının cansız bedeni başında saatlerce beklediği de alana çıktı. Yatak odasına giren saldırganın, evvel Fatma Sezgin’i, derhal peşinden da eşi Yusuf Sezgin’i bıçaklayarak öldürdüğü derhal peşinden da kaçtığı öğrenildi.

anne adayi ve babaları cinayete kurban giden ve tek vakit hükümet savunması altına alınan iki çocuk, Yusuf Sezgin’in yakınlarına teslim edildi.

zabita her yerde, cinayeti işlediği öne sürülen ve Suriye’ye kaçtığını sanılan kuşkulu S.D.’yi arıyor.

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir