İmamoğlu’ndan Kadınlara Özel Seçim Vaadi: 8 Mart Tatil Günü Olacak, Çalışmayacaklar

  • 5 Months ago
  • 0

seçenek çalışmalarını Sancaktepe’de süre gelen cumhuriyet milletçe partisi İstanbul Büyükşehir Belediye reis adayı Ekrem İmamoğlu, Sancaktepe’de sivil cemiyet örgütleri ve kanı önderleri ile tek araya geldi. İmamoğlu, burada 8 Mart hayat Kadınlar Günü’ne değin verdiği mesajda, “Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirsem kadınlar 8 Mart’ta çalışmayacak, huzur yapacak. Erkekler, kadınlardan dahada çok çalışacak” dedi.

“ANNELERİN EŞİT OLDUĞU BİR İSTANBUL İNŞA EDECEĞİZ”

İmamoğlu, “Kadim İstanbul’da 250 bin okuma yazma bilmeyen 15 ıslak üstü insan var. Bunun da yüzde 85’i kadın. hayat Emekçi Kadınlar Günü’ndeyiz. bendeniz hangi kadınların bu gününü kutluyorum biliyor musunuz? Bu şehirde çocuklarını yetiştiremez, çocuklarının ihtiyaçlarını gideremez durumdaki emekçi kadınların hayat Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Bizim bunu tersine çevirmemiz lazım. Hangi kazada oturursa otursun Bakırköy’deki, Beşiktaş’taki, Kadıköy’deki, Esenler’deki, Bağcılar’daki çocuklarımızın annelerini eşitlediğimiz tek İstanbul inşa etmeliyiz. O vakit bu kent mutluluk dolu ve keyifli tek kent olur. O vakit biz 8 Mart hayat Emekçi Kadınlar Günü’nü anca o vakit kutlayabiliriz. Birbirimizi aldatmayalım.

“KADININ yasama KATILMADIĞI TOPLUMDA REFAH VE mutluluk dolu olmak YAKALAMA ŞANSI YOK”

Bu ülkeye değin verileri söylediğim vakit bana kızıyorlar. Diyorlar ki önüne verdiler tek kağıt okuyor, okuyalım o zaman. 2005 seneninde kadın eşitliği sıralamasında yeryüzünde 105. sıradaydık, şimdi 131. sıradayız, gerilemişiz. 26 sıra yukarıya çıkmadık, aşağı indik. Bu ülkede ve şehirde kadınlar çalışmıyor. Kadının yasama katılmadığı tek toplumda refah, mutluluk dolu olmak ve zenginlik yakalama şansınız yoktur” ifadelerini kullandı.

“KADINLAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE ÇALIŞACAK”

“Bu şehre göç eden kadınları yasama katmak gerek” diyen İmamoğlu, “Büyükşehir Belediyesi’nde yüzde üç düzeyinde üst yönetimlerde kadınlar çalışıyor. Biz Büyükşehir Belediyesi’nde seçildiğimizde, bendeniz bunun sözünü veriyorum, kendisinin belediyemde bu şansı elde ettim, burada da göreceksiniz asgari yüzde 40’lara civarindan kadınların Büyükşehir Belediyesi’nde çalışma oranlarını yükselteceğiz. Kadınlar Büyükşehir Belediyesi’nde çalışacak. bütün belediyelerin bunun için dikkat etmesi lazım. Cinsiyete dayalı iş sözleşmesi yapıyoruz. dört senedir Beylikdüzü Belediyesi’ndeyim, üç senedir bu erken kadınların destur günü, bendeniz destur verdim kardeşim. Kadınlar huzur yapacak.

“8 MART’TA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE ÇALIŞANLARIN TATİL GÜNÜ OLACAK”

Aynı şey Büyükşehir Belediyesi’ne geldiğimde de geçerli, çalışanlara da seslenmek istiyorum, tek bir çalışanımızın ekmeğine dokunmayacağız. tek laf dahada vereyim 8 Mart’ta Büyükşehir Belediyesi’nde çalışanlarının da tatil bugünü olacak. Erkekler kadınlardan belli tek süre dahada çok çalışacak” şeklinde konuştu.

“KADINLAR EVİNE EKMEK GÖTÜREBİLMELİ”

İmamoğlu, program sonrasında Sancaktepe’de bulunan tek tekstil firması çalışanlarıyla tek araya geldi. İmamoğlu, “İstanbul’da 10 kadının 7’si çalışmıyor. Siz o çalışan üç kişiden birisiniz, bu çok mühim tek şey. Evinin bütçesine katkı sunamayan kadın sayısı artarsa, o şehirde fakirlik artar. Dolayısıyla, kadınların evine ekmek götürmesi lazım.

“HER YERE ÜCRETSİZ GİTMELERİ İÇİN KART VERECEĞİM”

Kadınlar ile birlikte İstanbul’u alıp, her yere fiyatsız gitmeleri amaciyla kart vereceğim. anne adayi adaylarimiz amaciyla bu önemli. Sizin bütçenize katkı saglamak istiyorum, aynı zamanda 18-25 ıslak arası kadınlara da indirimli kart vereceğiz. Kadın sıhhati merkezlerini İstanbul’da yaygınlaştıracağız. Kadınların çocuklarını kreşe vermelerini sağlayacağız, anne adayi adaylarimiz gönül rahatlığı ile çalışabilsinler diye. bütün bunları bulunan tek asama hazırlıyoruz.

KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLAYAN İMAMOĞLU KARANFİL DAĞITTI

Kadınların çalışması çok önemli, kadınların mutluluk dolu olması benim amaciyla çok önemli. Kadınların şehirde saglam tek biçimde gezebilmesi de benim amaciyla önemli. Emeğinize sağlık, ekmeğinize kazanıyorsunuz. Hanenize benden ve Özgen Nama’dan selam götürün” dedi. Burada çalışan kadınların da 8 Mart hayat Kadınlar Günü’nü kutlayan İmamoğlu, karanfil dağıttı.

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir