Olcay Şahan: ‘Çok iyi bir kamp geçiriyoruz’

  • 1 year ago
  • 0

Trabzonspor’un Lokomotiv’i 1-0 yendikleri hazırlık maçının derhal peşinden medya mensuplarının suallerini Cevaplayan Olcay Şahan, “Kampımız çok iyi gidiyor. Allah’a şükür hatri sayilir büyüklükte sakatlıklar yok, bizim amaciyla en ehemmiyetlisi o. Bizim amaciyla iyi tek karşılaşmaydı. hemide geçen mücadeleyle alakalı dahada güç tek rakiple karşılaştık. Önemli var olan her mücadelesi kazanmak, arzu eder arkadaşlık arzu eder lig mücadelesi olsun. Bu tür mücadelelerde gençlerimizin kendisi kendilerini kanıtlamaları amaciyla de hatri sayilir büyüklükte tek şans. Trabzonspor olarak iyi tek yoldayız” dedi.

“Özgüvenim yüksek”

Özgüveninin çok olduğunu söyleyen Olcay, “Büyük tek takımın, Trabzonspor’un futbolcusuyum. Takımda rekabet her vakit olacak. Takımda rekabet yoksa orada tek hatali vardır. bendeniz kendimi kanıtlamışım, ülkemiz liginde ne olduğum belli. Neticede kanat oyuncusu gelebilir, rekabete hazırız ama Neticede iyi var olan oynar. Hocamızın bana verdiği özgüvenle tek şeyler söylemiş olabilirim. Hocamla diyaloğumuz çok iyi bu da bana özgüven veriyor. bendeniz de bunun tesiriyle çalışıyor ve gençlere de bunu hissettirmeye çalışıyorum. Beni abi olarak görebilirler, mesuliyet almak istiyorum o nedenle de buradayım” diye konuştu.

Ünal Karaman’ın geldiği günden bu yana söylemlerinde de belirttiği benzeri her oyuncusunun çok çalışması gerektiğini ve bunu kendilerine de hissettirdiğini söyleyen Şahan, “Şimdilik iyi gidiyor, inanıyorum ki hocamızın felsefesi doğru yok. Oyuncular da bunu alan içinde de alan dışında da gösteriyor. bunun benzeri ayni ritimde devam etmek istiyoruz. İnşallah kampın sonuna civarindan sakatlık olmaz ve sezona da o şekilde başlarız” ifadelerini kullandı.

“Mesut ve İlkay’a haksızlık”

Almanya ulusal Takımı’nda takim formasi giyen Türk asıllı mutlu Özil ile İlkay Gündoğan’a Almanya’nın hayat Kupası’ndan elenmesinin derhal peşinden yapılan eleştirilere ait çok fazla tek şey dile getirmek istemediğini ama bu civarindan eleştiriyi de dogruluk etmediklerini söyledi. Olcay, “Ancak dört sene evvel Almanya hayat şampiyonu olduysa mutlu Özil’in bunda yüzde surat katkısı var. Bugünden yarına tek suçlu bulmak çok kolay. tek mücadele kaybedildiğinde bunu tek oyuncuya kolayca yükleyebiliyorlar. Almanya’da da bunun benzeri yaptılar. Bizim açımızdan üzücü. ama mutlu Özil de İlkay Gündoğan da dünyaya kendisi kendilerini delil etmiş oyuncular. o nedenle tek hayat şampiyonası sebebinden oyuncuları bu civarindan yerden yere vurmaları doğru değil” ifadelerini kullandı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir