Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi mezuniyet töreni gerçekleştirildi

  • 2 Years ago
  • 0

Törene, Yakın doğu Üniversitesi Rektör yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kurt, Yakın doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe Keçeci, enstitü müdürleri, bölüm başkanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kıbrıs Türklerinin öncüsü Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R.Denktaş ve bütün şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Fakülte tanıtımının izlenmesinin derhal peşinden Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi İlyas Abdullin derhal peşinden Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü üçüncü derslik öğrencisi Ali Cem Gül ve grup arkadaşı Fatih Çöker, Grup Fallaf olarak izleyicilere müzik dinletisi sundular.

Doç. Dr. Keçeci; “Bugün tek bitişi değil başlangıcı kutlarken, heyecanı ve heyecanı yaşıyoruz “

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yakın doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe Keçeci; “Bizlerin varlık nedeni var olan öğrencilerimiz ve onların aileleriyle tek arada olmaktan gurur duyuyorum. Başarının derhal peşinden gelen mükafat her vakit tertemiz tek başlangıcı işaret eder. bu yüzden bu erken tek bitişi değil, başlangıcı kutlarken, heyecanı ve heyecanı yaşıyoruz. Bizler amaciyla ayrı ayrı kıymet taşıyan öğrencilerimiz, Yakın doğu serisinin birer parçası olarak çalışma hayatına adım atacaklar” dedi.

Doç. Dr. Keçeci; “kuramsal bilgiyle pratiği birleştirme imkanı buldukları, akademik tartışmalarda laf sahibi oldukları, ekip ruhuyla çalışabildikleri, eşitlik ilkesi çerçevesinde muamele gördükleri, modern tek eğitim anlayışıyla bugüne ulaştılar. Eğitim ve yasamsal hayat süresince edinmiş oldukları hayat derslerini, bilgi ve deneyimlerle büyüterek parlatmak artık mezunlarımızın elinde. 21 seneden bu yana eğitim vermekte var olan iletişim fakültesi her geçen sene tek öncekine göre, değişim ve gelişim göstermekte. Güncellenen ders programı, yükselen ders sayısı, kalite galip gelen etkinlikler ile birlikte 2017-2018 eğitim seneninde başarıyla tamamlamanın huzurunu yaşıyor.”

Doç. Dr. Keçeci; “Derslerde bulunan teorinin uygulamaya dönüşebilmesi, fikirlerin yaşamla birleştirebilmesiyle emeliyle öğrencilerimizin, hizmet alması veyahut hizmet verebilmesi amaciyla varlığını sürdüren Yakın doğu TV ve Yakın doğu FM stüdyolarını, pc tasarım atölyelerini ve resim stüdyolarında iyi çalışmalara imzasini atıldı. Burada öğrencilerimizin ürettikleri fikirleri destekleyip, projelerini yasama geçirmek amaciyla yollar gösterici olmayı görev edindik” diye konuştu.

Doç. Dr. Keçeci mezunlara da seslenerek, “artık Kıbrıs Türkü’nün gururu var olan Yakın doğu Üniversitesi’nin mezunlarısınız. Eğitiminiz ve bütün bilgilerinizin temelini almış olduğunuz ailenize, kültür ve hayat tarzınızı oluşturan toplumunuza, barış ve huzur içinde yaşadığınız milletinize vefalı ve faydalı bireyler olun. Adalet, eşitlik, özgürlük ilkelerini sözde değil özde benimseyin. global bütünün tek parçası olduğunuz gerçeğini hep hatırlayın. Bizleri de unutmayın” dedi.

Doç. Dr. Kurt; “16 üniversite 796 ova üretirken, yakın doğu üniversitesi tek başına 792 ova üretti ”

Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kurt; “ Şunu bilmenizi istiyorum ki üniversitemiz üçünü kuşak tek üniversitedir. Üçüncü kuşak demekle şunu kastediyoruz; ilmi mahsul merkezli tek üniversitedir. Yalnızca eğitim yapan tek üniversite değil, eğitimin yanında araştırma ve araştırdığı konularla birlikte onları ürüne dönüştüren tek üniversite ” diyerek sözlerine başladı.

Doç. Dr. Mustafa Kurt; “Üniversitenin büyüklüğü sayısal değil, fiziki hiç değil. Üniversitenin büyüklüğü her vakit ürettiği bilim ve dolayısıyla ürettiği makalelerle ölçülür. 2017 senesi içinde üniversitemizde, iletişim fakültesi fakülteler arasında üçüncü sırada. ilmi imalat açısından nihayet iki senede hatri sayilir büyüklükte yollar kat ettiler. Üniversitemiz 2017 seneninde 792 adet ova üretti. Rakam olarak 1000’nin altında ama şöyle tek ilişkisel İzah uygulamak istiyorum; Kıbrıs’ta şu vakit faal 16 adet üniversite var. 16 üniversite 796 ova üretirken, Yakın doğu Üniversitesi tek başına 796 ova üretti” dedi. Doç. Kurt öğrencilere tavsiyelerde de bulunarak, tertemiz hayatlarında başarılar diledi.

Mezun asama arkadaşları yerine ise İletişim Fakültesi Birincisi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu Zeynep Alkan, yabancı öğrenciler yerine ise tek konuşma gerçekleştirdi. Zeynep Alkan aynı zamanda arkadaşlarıyla birlikte iletişim yemini etti.
Yakın doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kurt tarafından dereceye giren öğrencilere madalya ve diploma takdimi gerçekleştirildi. dahada ardindan sırasıyla mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi ve merasim ananesel kep atma merasimi ile nihayet buldu.
 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir